Hearts of Iron IV – Savaş Sebebi Nasıl Kısaltılır?

Hearts of Iron IV oynayıp, savaş sebebi sürelerinden şikayetçi olmayan insan sayısı çok azdır. Hele hele bu savaş sebebi ararken, düşmanında savaşa hazırlık yapıp, bize hiç olmadı kadar güçlü bir şekilde savunma yapması da işin ayrı bir boyutu. O halde Hearts of Iron IV Savaş Sebebi kısaltmayı herkes merak ediyor diyebiliriz! İşte KamilPaşaTV ekibi olarak bu yazımızda Hearts of Iron IV oyununda nasıl hızlı savaş sebebi aranır onu size göstereceğiz! Hazırsanız başlayalım;

Öncelikle oyunda bildiğiniz üzere, savaş sebebi aramak gerçekten epey uzun süren bir süreç. Bildiğiniz gibi savaş süresinin kısalması için elbette çeşitli etmenler var. Bu etmenler arasında, ideolojinizi Faşist veya Komünist yapmak, dünya tansiyonunun artmasını beklemek gibi etmenler bulunuyor. Fakat oyunun ilerleyen düzeylerinde yapay zeka iyi bir şekilde güçlendiği için, yönettiğimiz ülke ile buraları işgal etmemiz de bir hayli zorlaşıyor. Hearts of Iron IV severler tarafından bu bir sorun olarak görülmüş olacak ki, oyunun Steam atölyesinde bu konu üzerine bir mod yayınlamışlar. Hearts of Iron IV Faster War Goals yani Hearts of Iron IV Savaş Sebebi Kısaltma modu tam olarak bu görevi görmekte.  Hearts of Iron IV için yapılmış olan bu mod ile çok daha az politik güç harcayarak, çok kısa zamanda savaş sebebi arayabiliyoruz. Modun birkaç ekran görüntüsü aşağıdaki gibi;

hoi4 faster war goal

 

hoi4 faster war goals

 

Ekran görüntülerinden de anlaşıldığı üzere, dünya tansiyonu veya ideoloji bonusları olmadan da 10 gün içerisinde savaş sebebi arayabiliyorsunuz. Üstelik bunu sadece 2 politic power ile yapmanız da işin ayrı bir güzelliği.  Artık Hearts of Iron IV savaş süresi kısaltma modu ile savaşlara çok daha avantajlı ve hızlı bir şekilde başlayarak kısa zamanda büyük fetihler yapabilirsiniz. Benim bizzat kendi YouTube kanalımda da kullanmakta olduğum bir mod bu. Twitch kanalımda da yaptığım canlı yayınlarda yine bu modu kullanarak izleyicileri sıkmadan çok hızlı savaşlar yapabiliyorum. Eğer sizde savaş sebebi ararken sıkılıyor ve hızlı bir şekilde hile kullanmadan savaş sebebi arayıp savaş açmak istiyorsanız bu modu mutlaka kullanmalısınız!

Şimdi gelelim modun linkine; Eğer Hearts of Iron IV Savaş Sebebi Kısaltma modunu indirmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz!

Eğer oyunu Türkçe oynamak istiyorsanız; Hearts of Iron IV Türkçe yamayı buraya tıklayarak indirebilirsiniz!

Hoi4 hızlı inşaat modu için: Hızlı İnşaat modu için tıklayın!

Kamil Koç

Kendimi bildim bileli video oyunlar ile haşır neşirim. 2013 yılından beri ise Youtube kanalım üzerinden içerik üretiyorum. Bunun yanı sıra, takipçilerim ile kendi perspektifimden oyun haberleri ve ilgi alanlarım dahilinde yazılar paylaşıyorum.

Hearts of Iron IV – Savaş Sebebi Nasıl Kısaltılır?” için 9 yorum

Bir Cevap Yazın

PAŞA ŞUAN CANLI YAYINDA!
Şu anda yayın yok!