PES 2019’da Türkiye Ligi Olacak!

Konami, UEFA ve Şampiyonlar Ligi lisanslarını kaybettikten sonra kaybettiklerini kapatmak adına büyük bir bomba patlattı! Oyun yapımcıları oyunda Türkiye Süper Ligi’nin bulunacağını ve oyunun Türkiye’ye özel bir kapak yıldızı olacağını açıkladı!

Ben bir FIFA’cı olarak Konami’yi birçok konuda eleştirebilirim ama Türkiye’ye ve Türk oyunculara da gerçekten önem verdiğini söylemeden geçemeyeceğim. Spor oyunları konusunda ilk olarak Türkçeleştirmeye giden Konami, şimdi de PES 2019 ile yeniden gönülleri feth etme derdinde.

Oyunun demosunun çıkmasına bir hafta gibi bir süre kala Konami büyük bombayı patlattı. Türkiye Ligi’ni Hakan Çalhanoğlu’nun süsleyeceği kapak ile kutlayacaklar. Kapakta Çalhanoğlu milli takım formasıyla göreceğiz.

Konami Digital Entertainment Marka ve İş Geliştirme Direktörü Jonas Lygaard Süper Lig’in oyuna gelişiyle ilgili şunları söyledi: ““Süper Lig’i PES 2019’a dahil etmekten oldukça memnunuz ve her oyunda parıldayan tutku ve becerilerin mükemmel bir şekilde yeniden yaratılmasını sağlayacağız. 18 takımın tamamı dahil olacak ve bunu önümüzdeki aylarda yeniliklerle daha da geliştirmek için çabalarımızı sürdüreceğiz.”

Ek olarak Ülker Fenerbahçe stadyumunun da oyuna eklenmesi, oyunun Türkçe olarak piyasaya çıkacak olması ve Türkiye Süper Ligi’nin de oyuna eklenmesi ile birlikte Konami Türkiye pazarını alt üst edecek gibi görünüyor. Oyunun ülkemizde FIFA’dan daha ucuza satılacağını da düşünürsek, bu sene Türk oyun severlerin tercihi PES 2019 olabilir.

 

28 Ağustos 2018 de PC, Xbox One ve PS4 için piyasaya çıkacak olan oyunun demosu ise 8 Ağustos’ta bizlere sunulacak.

Bu arada PES 2019 animasyonlarını izleyebileceğiniz bu videoyu da izlemeyi unutmayın!

Kamil Koç

Kendimi bildim bileli video oyunlar ile haşır neşirim. 2013 yılından beri ise Youtube kanalım üzerinden içerik üretiyorum. Bunun yanı sıra, takipçilerim ile kendi perspektifimden oyun haberleri ve ilgi alanlarım dahilinde yazılar paylaşıyorum.

PES 2019’da Türkiye Ligi Olacak!” için bir yorum

  • Temmuz 30, 2018 tarihinde, saat 6:57 pm
    Permalink

    Yararlı Konu Paşam Pesle Çok İlgileniyorum

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

PAŞA ŞUAN CANLI YAYINDA!
Şu anda yayın yok!