CS:GO Panaroma Nasıl Kapatılır?

Counter Strike Global Offensive Türkiye’de olduğu kadar tüm dünyada da büyük oyuncu kitlesi sahip sayılı oyunlardan. Bunun en büyük sebeplerinden biri elbetteki oyunun yapımcılarının oyuna devamlı güncellemeler getirerek oyunu canlı tutmalar ve geliştirmeler. Fakat son gelen güncelleme ile birlikte oyuna gelen arayüz, oyuncuların pek hoşuna gitmemiş gibi görünüyor. Hal böyle olunca bu güncelleme de gelen ‘Panaroma‘ özelliği nasıl kapatılır diye aramaya başlıyorlar.

İşte biz bu yazımızda CS:GO Panaroma Nasıl Kapatılır? sorusunun cevabını vereceğiz!

 

İlk olarak deneme sürümü yani beta ile kullanıcılarına bu özelliği sunan oyun “-panaroma” kodunu yazan herkeste aktif hale geliyordu. Daha sonra bu arayüzü yeni getirdikleri güncelleme ile tüm kullanıcılarına hiçbir koda ihtiyaç duymadan kullanılabilir hale getirdi. Fakat bazı oyuncular bu arayüzü beğenmedi ve rahatsızlık duymaya başladı. Bu yazımızda CS:GO Panaroma arayüzü nasıl devre dışı bırakılabilir bunu anlatacağız.

 

CS:GO’ya 2 Ağustos tarihinde gelen yeni güncelleme ile arayüz değişikliği dışında birkaç güncelleme daha gelmişti. Fakat bu gelen güncellemede yeni bir operasyon bekleyen oyuncular maalesef umduklarını bulamadılar. Güncelleme de bomba sesinde değişikliğe gidildi ve oyuna yeni bir kasa eklendi. Bu kasa içinde ise 17 adet skin ve 4 farklı bıçak bulunuyordu.

 

cs go panaroma

 

Güncelleme de en çok dikkat çeken özellik elbette ki arayüz değişikliği oldu. Artık bir kod yazmaya ihtiyaç duymadan Panaroma arayüzünü aktif hale geldi. Gelen bu güncelleme ile Valve, yine anlayışlı bir tutumla bu arayüzü beğenmeyecek oyuncuları da düşündü. Oyuncular, bir kod ile eski arayüze dönebilecekler. Fakat bu kod ne kadar geçerli olacak tartışma konusu. Kim bilir, belki oyuncular yeni arayüze alışana kadar bu durum aktif halde kalıp, daha sonrasında kaldırılabilir.

 

Panaroma’yı Nasıl Kapatırım?

  1. Steam oyun kütüphanenize gelerek CS:GO oyununa sağ tıklama yapın.
  2. Sağ tık yaptığınızda açılan oyun penceresinden özellikler kısmına tıklayıp, “Başlatma seçeneklerini ayarla” bölümüne geçiş yapın.
  3. Karşınıza gelen ekranda kod bölümüne “-scaleform” yazdıktan sonra pencereyi kapatın.
  4. Oyuna giriş yaptığınızda eski arayüz sizi bekliyor olacak.
  5. Yeniden Panaroma arayüzüne geçiş yapmak için ise bu işlemleri tekrarlayıp “-scaleform” kodunu silebilirsiniz.

 

Bu yazımızda hoşunuza gidebilir: Geçmişten günümüze Counter Strike oyunları!

Kamil Koç

Kendimi bildim bileli video oyunlar ile haşır neşirim. 2013 yılından beri ise Youtube kanalım üzerinden içerik üretiyorum. Bunun yanı sıra, takipçilerim ile kendi perspektifimden oyun haberleri ve ilgi alanlarım dahilinde yazılar paylaşıyorum.

CS:GO Panaroma Nasıl Kapatılır?” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

PAŞA ŞUAN CANLI YAYINDA!
Şu anda yayın yok!