Counter Strike – Global Offensive Ping Düşürme

Counter Strike – Global Offensive Ping Düşürme rehberi ile birlikteyiz. Oyunu oynayanlar ve gerek internet hızı düşük olan arkadaşlar, gerek sistemi pek elverişli olmayan arkadaşlar Counter Strıke Global Offensive de ping sorunu yaşamakta. Hal böyle oluncada CS GO Ping Düşürme nasıl yapılır öğrenmek istemekte. Hazırsanız başlayalım!

 

Herkese merhaba ben Kamil Paşa CS-GO’da ping son derece sıkıntılı bir durum eğer bu rehbere girdiyseniz sizde pingin gazabına uğramışsınızdır. Rehberi doğru bir şekilde uygularsanız sizde pinginizin düşüşünü kendiniz görebilirsiniz ayrıca rehberi arkadaşlarınızla paylaşırsanız beni mutlu etmiş olursunuz. Her şeyden önce bildiğimiz gibi ping sunucuyla bilgisayarımız arasında geçen veri aktarımının mili saniyelik gecikmesidir ve buna sebep olan şeyler oyun sunucusunun bilgisayarınıza olan uzaklığından internetinize binen yüke kadar değişiklik gösterebilir
aynı zamanda Crosshair’in rakibin üzerinde olmasına rağmen merminin rakibe isabet etmeme olayının başında gelir. Şimdi bu saçmalıkları yaşamamak için pingimizi nasıl düşürürüz ona bakalım.

PİNG DÜŞÜRME PROGRAMI

Önemli Program

Rekabetçi maçlarda pinglerin sabit olmadığını farketmişsinizdir. Bunun sebebi hep aynı sunucuda oynamamamızdır. Bizde matchmaking server picker sayesinde kötü sunucuları banlayarak kendimizi en iyi ping değerindeki sunucuda oynamaya zorlarız.

Öncelikle rar dosyasını açıyoruz programı masaüstüne atıyoruz ardından çalıştırıyoruz. Önümüze gelen panelde kendimize göre en düşük pingli sunucuları seçip apply tuşuna basıyoruz ve kalan sunucular banlanıyor. Bu arada arkadaşlarınızla girecekseniz reset tuşuna basmanızı öneririm aksi takdirde çok uzun sürede sizin için maç bulacaktır.

CS-GO KOMUTLARI

Oyun İçi Komutlar

Rate

Rate komutu sizin indirme Hızınız Ve bant genişliğinizle ilgilidir. Bu komutu yazmadan önce download hızınızı bilmeniz gerekiyor. Bunun için speedtest.net adresine girip “Go” tuşuna basıyoruz. Böylece Upload ve Download hızınızı çğrenebilirsiniz.

 

5 Mbps – rate 62500
1.0 Mbps – rate 125000
1.5 Mbps – rate 187500
1.57 Mbps – rate 196608
2.0 Mbps – rate 250000
2.5 Mbps – rate 312500
3.0 Mbps – rate 375000
3.5 Mbps – rate 437500
4.0 Mbps – rate 500000
4.5 Mbps – rate 562500
5.0 Mbps – rate 625000
5.5 Mbps – rate 687500
6.0 Mbps – rate 750000
6.2 Mbps – rate 786432 (Maksimum Yeni)

 

Interpolitation

İnterpolitatin’u rakibin hit box’unun rakibin üzerinde olmaması diye açıklıyabiliriz. Eğer interpolitation’u en aza indirmek istiyorsanız konsola “cl_interp 0” ve “cl_interp_ratio 1” (internetiniz kötüyse ratio’ya 2 veya 3 yazabilirsiniz) yazmanız yeterlidir.

Tickrate

CS:GO’nun Sunucuları 64 tickrate Olsada Çoğu Topluluk Sunucusu 128 tickrate Olduğundan Sizin Konsola *cl_updaterate 128* ve *cl_cmdrate 128* Yazmanız Yararınıza Olacaktır.

Oyunun Fizik Motoruna Göre İşlemesi İçim
Bu İki Kodumuz İse Oyunda Bir Eylem Yaptığımızda Sunucudan Geri Bildirim Almadan Oyunun Kendi Fizik Motoruna Göre Devam Etmesini Sağlar Bu İki Komudu İse Konsola *cl_predict 1* ve *cl_predictweapons 1* Yazarak Uygulayabilirsiniz

Merminin Rakibe İsabet Etmemesi Sorunu
Merminin Rakibe İsabet Etmemesi Sorununu Engelleyen Kod İse *cl_lagcompensation 1*dir (Bu Komutu Kesinlikle Yazın)

 

Pinginiz Hala Düşmüyor İse
Pinginiz Hala Düşmüyor İse Büyük İhtimal Wİ-Fİ İle Bağlanıyorsunuzdur Ethernet Kablosu İle Bağlanın
Yine Faydasını Görmediyseniz İnternet Servisinizi Arayıp Modeminizin Son Sürüm Olup Olmadığını Kontrol Ettirin

 

 

Ping Düşürme Programı için tıklayın!

 

Kamil Koç

Kendimi bildim bileli video oyunlar ile haşır neşirim. 2013 yılından beri ise Youtube kanalım üzerinden içerik üretiyorum. Bunun yanı sıra, takipçilerim ile kendi perspektifimden oyun haberleri ve ilgi alanlarım dahilinde yazılar paylaşıyorum.

Bir Cevap Yazın

PAŞA ŞUAN CANLI YAYINDA!
Şu anda yayın yok!