PUBG Rehber – Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pubg Oynarken hepimizin dikkat ettiği veya gözden kaçırdıkları vardır. İşte bu yazımızda PUBG rehber ile birlikte sizde oyunda daha iyi oynayıp, arkadaşlarınızın sizi hayranlıkla takip etmelerini göreceksiniz. PUBG dikkat edilmesi gerekenler ve PUBG rehber yazımıza başlıyoruz!

ÇANTA KAMUFLAJI

pubg-canta

Çanta çok az oyuncunun dikkat ettiği önemli bir avantajdır. Sizi görünmez yapan en önemli unsurlardan biri de çantadır. Oyunda çantaların 3 seviyesi var ve bu üç seviyenin her birinin de 2 farklı rengi bulunmakta. Bunları bulunduğunuz haritaya göre seçmeniz sizi daha çok gizlemez mi? Örneğin çöl haritasında 1’inci seviye çantanın, üzerinde siyah motifleri bulunmayan halini tercih etmeniz sizi kumların arasındaki sessiz bir akrep yapacaktır.

pubg-kamuflaj

 

ARAÇ SEÇİMİ

Birçok oyuncu araç seçimine neredeyse hiç dikkat etmiyor. Oyunda tabii ki her aracın yerine göre avantajı var. ERANGEL haritasında tüm arazi koşulları ve dış etmenler için en uygun araç kesinlikle UAZ. Birçoğumuzun yavaş bulduğu UAZ, aslında oyunda en hızlı kalkan araç; yani torku en yüksek olan araç. UAZ, devrildiğinde sizin direksiyon hakimiyeti ile en kolay düzeltebileceğiniz araç olmakla birlikte, en dayanaklı araçlardan da birisi. UAZ düz yolda her ne kadar yavaş olsa da yüksek torku onu bir kaçış makinesi haline getiriyor. Tam bir aile arabası, kaçırmayın!

 

pubg-araba

KIYAFET SEÇİMİ

Oyunda en az dikkat edilen unsurlardan biri de seçilen kıyafetler. Bunu, sizlere örnek vererek anlatayım. Örneğin ilk haritada oyuna başladınız ve beyaz bir pantolonunuz var. Şansınıza bakın ki oyun, ağaçların gölgesi altında kalan bir çimenliğe daraldı. Bu kadar gölge ve yeşillik arasında, ilk görülecek kişi kesinlikle beyaz pantolonunuz yüzünden sizsiniz. Pazarda 50-60 TL civarında bulunan koyu kahverengi bir kaban, oyundaki 2 harita için de neredeyse mükemmel kamuflaj sağlıyor. Adeta kamuflaj elbisesi gibi!

pubg-kıyafet

 

KONTROL EDİLMEYEN TUVALETLER

Bu sizlere komik bile gelebilir fakat bu durumu hafife almayın. Oyunda, girdiğiniz evde oluşacak hiçbir eşyanın yeri belli değil; yani o kontrol edilmeyen tuvaletlerin birinde belki bir M416 olacaktı ama siz bakmadan gittiniz. Bu durumu en çok tokide görüyorum. Lootlanmış bir tokiye girsem bile tuvaletler kapalı oluyor ve lootlanmamış oluyor. Kim bilir ne Kar98K’lar unutuldu o tuvaletlerde!

pubg-loot

 

POMPALI TÜFEK ŞOKU

Eminim siz de pompalı tüfek ile 5 metrenin daha yakınından vurduğunuz bir adamın ölmediğine şahitlik etmişsinizdir. Bunun asıl sebebi, tüm pompalı tüfekler saçma kurşun kullandığı için kurşunların sağa sola dağılması. Buna da bir çözümümüz var! Oyunda, pompalı tüfeklerin ucuna eklenen pompalı tüfek şoku eklentisi, bu sorunu ortadan kaldırıyor; mermilerin tek bir yöne gitmesini sağlıyor. Bu da, bazen hedefi 6-7 metreden tek kurşunla öldürebilme olanağı sağlıyor.

pubg-pompalı

 

KULLANILMAYAN MERMİLER

Kullanılmayan mermiler aslında diğerlerine göre daha az yapılan bir hata. Çok fazla rastlanmasa da, insanlar drop’a gittiğinde drop’tan çıkan silahı alıyor fakat mermilerini alamıyor. Çünkü yere bıraktığı silahın mermilerini atmayı unutuyorlar. Bu da sizi kolay bir yem yapıyor. Siz daha neyi bırakıp neyi alacağınızı şaşırırken diğer oyuncular çoktan sizi öldürmek için aim’ini kafanıza koymuş oluyor.

 

AYAKKABI SEÇİMİ

Bu konuda, birçok insan tarafından yanlış bilinen bir doğru var. Hayır, ayakkabıyı çıkarmak sizi daha sessiz yapmaz! Tam tersine çimende çok daha rahat duyulursunuz ve evlerde alt katınızdaki düşmanınıza çok fazla ses verirsiniz. Bunu en aza indirmenin yolu “Hi-top Trainers’’ giymek. Ne bot giymelisiniz ne de ayakkabılarınızı çıkarmalısınız, ikisinin de tam ortasını yapmanız sizi daha sessiz bir avcı yapacaktır.

 

 

HITBOX

Bu maddemiz aslında yapılan hatadan ziyade bilinen bir yanlış. Oyunda her 2 cinsiyet içinde hitboxlar (karakter isabet alanları) aynı. Yani kadın karakter daha ince olduğu için vurulması daha zor değil. Oyuna ilk başladığında birçok oyuncu bunun bu şekilde olacağını düşünüp kadın karakter seçmişti ve böyle bir yanlış bilgi türemişti. Ancak oyundaki hitboxlar her iki cinsiyet içinde yukarıdaki gibi.

 

 

AİRDROP

Birçok oyuncu Airdrop’a gittiğinde hangi silahı atacağını şaşırıp gereğinden fazla orada kaldığı için ölüyor.Yada bu kararı geç verdiği için silahı tekrardan doldurmak için vakti olmuyor. Airdrop’a varmadan önce, henüz yoldayken hangi silahı ve mermileri atacağınızı düşünüp hangi silah parçalarını saklayacağınızı planladığınızdan emin olun, sizin işinizi 30 saniyeden yalnızca 5-6 saniyeye düşürecektir.

Böylece listemizin sonuna gelmiş olduk,PUBG rehber yazımızın sonunda savaş sahalarında bol şanslar diliyoruz. Bir başka Pubg Rehber yazımızda görüşene dek hoşcakalın.

 

Kamil Koç

Kendimi bildim bileli video oyunlar ile haşır neşirim. 2013 yılından beri ise Youtube kanalım üzerinden içerik üretiyorum. Bunun yanı sıra, takipçilerim ile kendi perspektifimden oyun haberleri ve ilgi alanlarım dahilinde yazılar paylaşıyorum.

Bir Cevap Yazın

PAŞA ŞUAN CANLI YAYINDA!
Şu anda yayın yok!