Dünden Bugüne Hearts of Iron Serisi!

Serinin en çok oynanan oyunu olan Hearts of Iron IV oyunun nasıl bir gelişme gösterdiğini ve serinin diğer oyunlarını hiç merak ettiniz mi? O zaman doğru yerdesiniz!

Dünden Bugüne Hearts of Iron Serisi!

  1. Dünya Savaşlarını konu alan strateji oyunu denince akla gelen ilk isim olan Hearts of Iron, çıkışından bu yana oldukça fazla sevilen ve oynanan bir oyun olmuştur. Tarihte olan olayları öğrenirken herkes içinden “Niye öyle yapmışlar ki, keşke böyle yapsalarmış.” demiştir. İşte bu oyun tam olarak bunu yapmanızı sağlıyor. İstediğiniz gibi seçtiğiniz ülkeyi yönetebiliyorsunuz.

Neredeyse herkes tarafından sevilen Hearts of Iron Serisi’ni hadi bir de yakından inceleyelim.

Hearts of Iron

Paradox Interactive tarafından 29 Kasım 2002 yılında çıkış yapan oyun. Her bölümde bir sürü teknolojik araştırmanın yapılabildiği ve üretilen birliklerin özelleştirilebilindiği,14 farkı kısıma ayrılmış bir teknoloji ağacına sahip olan bu oyun, efsanenin ilk halkası olmuştur. Ayrıca bu oyun Çin’de bazı ülkelerin konumlarından dolayı yasaklanmıştır.

Hearts of Iron II

Paradox Interactive’in 4 Ocak 2005 yılında çıkardığı bu devam oyunu, ilk oyunun da üstüne koyarak kendini geliştirmiştir ve oyun multiplayer(çoklu oyuncu) modunu getirmiştir. Yapımcı ana oyunun üstüne birer yıl arayla 2 tane DLC ekleyerek oyunun oynama süresini ve içeriğini arttırmayı başarmıştır.Bu DLCler;

-Hearts of Iron II: Doomsday (2006)

-Hearts of Iron II: Doomsday Armageddon (2007)

Hearts of Iron III

Tarihler 7 Ağustos 2009’i gösterdiği zaman serinin efsanesi piyasaya çıkışını gerçekleştirdi. Hearts of Iron III ile seri kendi içinde bir devrim yapmış gibiydi,hem grafiksel anlamda hem de içerik anlamında oldukça gelişen oyun.Kendini yıllarca oynatmıştır. Tabii ki oyunun yapımcısı olan Paradox Interactive, oyunu çıkartıp bırakmadı ve oyuna birer yıl ara ile 3 tane DLC ekledi bu sayede oyunu taze tutmayı başardı.

-Hearts of Iron III: Semper Fi (2010)

-Hearts of Iron III: For the Motherland (2011)

-Hearts of Iron III: Their Finest Hour

Herkes 4. oyunu merakla beklerken Paradox Interactive araya bir tane de kart oyunu sıkıştırdı. Hearts of Iron – The Card Game (2011) çoğu oyununcunun oynamadığı hatta “Böyle bir oyun mu varmış yaa?” dediği bir oyun oldu kendisi ama yine de böyle bir oyun çıkış yaptı ve oynayan insanlar oldu.

Hearts of Iron IV

Önceki oyunun çıkışının ardından tam 7 yıl geçmişti. Artık oyuncular yeni bir oyun bekliyordu. Tam da tarihler 6 Haziran 2016’yı gösteriği zaman çıkışını gerçekleştirdi oyunun şimdilik son oyunu olan Hearts of Iron IV. Geçen 7 yılın ardından oyun sadece içerik değil aynı zamanda da görsellik ve sanat yönünden de bir çağ atlamış gibiydi. Tabii ki bu oyuna da DLCler çıktı. İlk DLC oyunun çıkışından 4 ay sonra.Diğer DLC de 2017 yılının ortasında satışa sunuldu. İlerleyen zamanlarda da yepyeni Hearts of Iron IV DLC paketleri çıkarak, Hearts of Iron IV zevki zirveye taşınmaya devam etti. 

 

Sizin en sevdiğiniz Hearts of Iron oyunu hangisi? Hala oynuyor musunuz? Yorumlarda görüşlerinizi ve düşüncelerinizi yazmayı unutmayın!

 

Bizi sosyal medya hesaplarınızdan takip ederek oyun haberlerine ulaşabilirsiniz. Twitter hesabımızı takip edebilir, Instagram‘dan takip edebilir ve Facebook sayfamızı beğenebilirsiniz!

 

Diğer Oyun Haberleri için sizi şöyle alalım!

Apex Legends rehberi sitemizde yayınlandı! Hemen okumak için tıklayın!

Apex Legends dil sorunu yaşayanlar dikkat bu haberimiz sizin için!

Bir Cevap Yazın

PAŞA ŞUAN CANLI YAYINDA!
Şu anda yayın yok!