Son Dönemin En Popüler Oyunu Battlegrounds, Tüm İstatistiklerini Açıkladı!

Valve’nin oyun platformu Steam’de yayınlandığı günden beri herkesin beğenisini kazanan Battlegrounds, IGN vasıtasıyla tüm istatistiklerini kullanıcılarına sundu. İncelediğimizde ortaya son derece ilginç istatistikler çıkıyor. Gelin hep birlikte bakalım!

 

Son dönemlerde Steam’de yayınlanmasıyla birlikte oyun piyasasını alt üst eden PlayerUnknown: Battlegrounds, IGN aracılığı ile paylaştığı videoda, çıkış yaptığı ilk günden itibaren kaydettiği tüm istatistiklerini bizlerle paylaştı.

İstatistikleri incelediğimizde son derece ilginç veriler bizleri bekliyor. Özellikle sizde videoyu izlediğinizde en çok dikkatinizi çekecek olan istatistiğin, oyunu satın alır almaz ilk maçını kazanan insan sayısının 6000’de 1 olması. Bir diğer değişle 7 milyon kopya satmayı başaran oyunda 166 kişi ilk maçını kazanarak yeteneklerini kanıtlamış.

Bu istatistiğin dışında, birbirinden ilginç istatistikler sunmaya devam eden oyunda, önemli ve ilginç gördüğümüz birkaç istatistiği sizlere sunacağız.

  • Tüm oyuncuların toplam oynanış süresi 25.816 yıl olarak hesaplandı.
  • Oyunda toplamda 965.830 milyon ölüm yaşandı.
  • En çok insan öldüren silah tipi %56,97’lik derece ile saldırı tüfeği oldu.
  • Tüm oyuncular bu zamana kadar toplamda 2,307,042,079,214 metre yol kat ettiler. Bu mesafe Dünya’dan Satürn’e gidip geri gelmekle aynı mesafeye denk geliyor.

Paylaşılan videoda yukarıda sizinle paylaştığımızdan çok daha ilginç ve çeşitli istatistikler bulunuyor. Videoyu izleyerek diğer istatistikleri de görebilirsiniz. Size ilginç gelen istatistikleri yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz. Şimdiden iyi seyirler.

 

Kaynak: http://www.pcgamer.com/pubg-stats/

Kamil Koç

Kendimi bildim bileli video oyunlar ile haşır neşirim. 2013 yılından beri ise Youtube kanalım üzerinden içerik üretiyorum. Bunun yanı sıra, takipçilerim ile kendi perspektifimden oyun haberleri ve ilgi alanlarım dahilinde yazılar paylaşıyorum.

Bir Cevap Yazın

PAŞA ŞUAN CANLI YAYINDA!
Şu anda yayın yok!