Türk Oyunu Conarium Konsollara da Gelecek!

Gerek atmosferi, gerek teması ve grafikleri ile övgüleri üzerinde toplayan Türk yapımı oyunun konsollara da geleceği açıklandı.

Geçtiğimiz aylarda Steam üzerinden oyuncuların beğenisine sunulan Türk yapımı oyun Conarium, özellikle atmosferi ve teması ile oyun severlerin övgülerini üzerinde toplamıştı. Lovecraft temasının hakkını veren oyun yaptığı açıklamada oldukça sevindirici bir haber verdi. Yapımcıların yaptığı açıklamaya göre Conarium konsollara da geliyor!

Yapım ekibi Haziran ayında PC için çıkış yapan Conarium’un 2018’in ilk aylarında PS4 ve Xbox One için de piyasaya sürüleceğini açıkladı. Zoetrope Interactive firmasından Onur Şamlı “Conarium’u konsollara getiriyor olmak bizim için bir onur.” açıklaması ile birlikte bu son durumdan duydukları memnuniyeti de bizlere iletmiş oldu.

Dört bilim adamının doğanın sınırlarını zorlayarak esrarengiz bir hikayeye sürüklendiği Conarium’da, FPS bakış açısıyla oynuyoruz. Howard Philips Lovecraft’ın mimarı olduğu Cthulhu mitosundan oldukça esinlenen atmosferiyle oyun dikkat çekiyor. Çıkış yaptığı günden itibaren oyuna gelen ilk yorumlar oldukça olumlu yönde. Steam yorumlarına da baktığımızda oyunun özellikle atmosfer açısından oldukça sevildiği görülüyor.

Bakalım Conarium konsollarda da PC sürümünde elde ettiği başarıyı yakalayabilecek mi?

Kamil Koç

Kendimi bildim bileli video oyunlar ile haşır neşirim. 2013 yılından beri ise Youtube kanalım üzerinden içerik üretiyorum. Bunun yanı sıra, takipçilerim ile kendi perspektifimden oyun haberleri ve ilgi alanlarım dahilinde yazılar paylaşıyorum.

Bir Cevap Yazın

PAŞA ŞUAN CANLI YAYINDA!
Şu anda yayın yok!