TBF Finalinde Şampiyon Belli Oldu!

2017 Türkiye Büyük finali için mücadele eden Fenerbahçe 1907 eSpor, lig aşamasında birinci olmuştu. Final maçında ise BAUSuperMassive ile yaptığı maçı 3-0 kazandı ve League of Legends 2017 Türkiye Şampiyonu oldu!

E-spor son yıllarda artık hayatımızın içine iyice yerleşti. Bu sene League of Legens Türkiye Büyük Finali, Fenerbahçe Ülker Arena’da gerçekleşti. 12 binden fazla espor severin tribünlerde takip ettiği final müsabakası 19 Ağustos tarihinde yapıldı. Ayrıca internet üzerinden de yayınlanan TBF 2017 Finali, Youtube Trendleri’nde birinciliğe kadar yükseldi.

Rios Games Türkiye tarafından beşinci kez düzenlenen bu etkinlikte ilk kez mücadele eden Fenerbahçe 1907 eSpor, daha önce finallere çıkma başarısı göstermiş olan BAUSuperMassive eSport’a karşı ezici bir üstünlük sağlayarak, kurulduğu ilk senede şampiyon olmayı başardı.

 

Final maçını canlı takip eden Ali KOÇ, “Geçen sene bu turnuvanın finalini izlemeye geldik ve çok etkilendik. Sinan ARFA ve Erol Bilecik’in yönlendirmeleriyle bu işe yatırım yapma kararı aldık ve bugün finalde karşılaştığımız SuperMassive’in ikinci takımını satın alarak bu işe başladık. İlk senemizde şampiyon olmak hedefimizdi ama bunu yaşamak, bizi çok mutlu etti.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca gelecek başkanlık seçimlerinde adaylığını açıklayan Ali KOÇ, seyirciler ile birlikte Fenerbahçe tezahüratı yaparak güzel anlar yaşadı.

 

Ali KOÇ’un ardından Fenerbahçe 1907 eSpor Başkanı Sinan ARFA bazı açıklamalarda bulundu.

Ülker Finalin En Değerli Oyuncusu Ödülü’nü Fenerbahçe 1907 eSpor oyuncusu olan Frozen kazandı. Ödülünü tribünlere gösteren Koreli oyuncu Frozen, Türkçe konuşarak seyircileri selamladı.

Kamil Koç

Kendimi bildim bileli video oyunlar ile haşır neşirim. 2013 yılından beri ise Youtube kanalım üzerinden içerik üretiyorum. Bunun yanı sıra, takipçilerim ile kendi perspektifimden oyun haberleri ve ilgi alanlarım dahilinde yazılar paylaşıyorum.

Bir Cevap Yazın

PAŞA ŞUAN CANLI YAYINDA!
Şu anda yayın yok!