Age of Empires 4 Geliyor!

Microsoft, Gamescom 2017 etkinliği devam ederken strateji sevenleri heyecanlandıran bir sürprize imza attı. Microsoft Age of Empires hayranlarını oldukça sevindirecek olan Age of Empires 4’ü duyurdu!

 

Microsoft bugün bir sürprizin altına imza atarak dün gerçekleşen etkinliğinin ardından hayranlarını şaşırtarak bir anda Age of Empires 4’ü duyurdu. Fakat duyuru için hazırlanan ve paylaşılan videoda yalnızca konsept görüntüler bulunmakta.

Yayınlanan videoyu izledikten sonra ise akıllara yeni Age of Empires oyununun nasıl olacağı sorusu takılıyor.

Peki Age of Empires 4 nasıl olacak?

Aslına bakacak olursak Age of Empires 4’ün çıkacağından ve aşağıda paylaştığımız videoda izleyebileceğiniz konsept görüntüler dışında herhangi bir bilgi yok ortada. Bu yüzden şimdilik yeni yapımın nasıl bir oyun olacağı konusunda Microsoft çalışanları dışında kimsenin bir fikrinin olmadığını söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz zamanlarda Age of Empires serisinin ilk oyununun da HD grafiklerle yeniden yayınlayacaklarını açıklayan Microsoft’un seriyi yeniden canlandırma girişimleri olduğunu Age of Empires 4 ile artık kesinlikle anlayabiliyoruz.

Yeni Age of Empires oyunu ile ilgili söylenecek bir başka detay ise daha önce Sega firması için hazırladığı oyunlarla dikkat çeken Relic firması tarafından hazırlanacak olması. Microsoft bundan bir süre önce de Age of Empires video oyun serisini PC oyuncularına kazandıran Ensemble Studios’u dağıtma kararı almıştı.

Bir diğer detay ise Age of Empires 4’ün şimdilik yalnızca Windows yüklü PC’ler için piyasaya sürülecek olduğu. Oyunun çıkış tarihi ve detayları yayınlandıkça sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz. Sizce Age of Empires nasıl olmalı? Yorumlarda belirtebilirsiniz.

 

Kamil Koç

Kendimi bildim bileli video oyunlar ile haşır neşirim. 2013 yılından beri ise Youtube kanalım üzerinden içerik üretiyorum. Bunun yanı sıra, takipçilerim ile kendi perspektifimden oyun haberleri ve ilgi alanlarım dahilinde yazılar paylaşıyorum.

Bir Cevap Yazın

PAŞA ŞUAN CANLI YAYINDA!
Şu anda yayın yok!