Bannerlord’da Hangi Krallıklar Olacak?

Merhaba sevgili dostlar, bugün sizlerle birlikte Bannerlord’da hangi krallıklar olacak? sorusunu cevaplamaya çalışacağız.

Kalradya İmparatorluğu parçalandıktan sonra her biri kendine özgü özelliklere sahip birçok devlet ortaya çıktı. Bu devletler elbette ki gerçek tarihten esinlenilmiş fakat farklı isimlendirilmiş devletlerdi. İşte bu yazımızda bu devletlerden bahsedeceğiz.

Serinin diğer oyunlarında olduğu gibi bu devletlerin kendine ait farklı yetenekleri bulunmakta veya bir özellikleri diğer krallıklara göre daha baskın gelmekte. İşte tercih yaparken de bu özellikleri göz önünde bulundurmayı unutmamak gerekir.

Oyunu oynarken Kalradya’da herhangi bir krallığa ait bir kahraman olarak savaşabileceğimiz gibi bambaşka bir hikaye de kendimize çizebiliriz. Bu yazımızda kendinize has ve benimseyebileceğiniz devleti bulmanıza yardımcı olacağız. Hazırsanız başlayalım.

 

 

Bannerlord Krallıkları

1-) Vlandians

Vlandianların yönetim şekli feodal sistemdir. Bu krallığın baskın askeri birliği süvariler diyebiliriz. Gerçekten Vlandianlar süvarileri ile size ağır kayıplar yaşatabilir. Serinin Warband sürümüyle bir benzeşim yapacak olsak Vlandianlar Svadya’ya benziyor diyebiliriz. Ayrıca Rodok Krallığının da ataları olduğunu unutmamak gerekir.

vlandians

 

2-) Sturgians

Sturgianlar Kuzeyin ormanlık alanlarında yaşayan daha çok baltalı ve kılıçlı birimnleriyle kendi dışında herkese korku salan bir devlettir. Sturgianlar eski oyunla bir benzeşim yapacak olursak Nordlar diyebiliriz. Gerçek tarihe göre ise İskandinav devletlerinin oyuna yansıması da diyebiliriz. Zaten Nord kelimesi Norveç devletinin kuzey bölümünü kapsayan yer olarak bilinmektedir. Bu millet aynı zamanda Vaegir Krallığı’nın da atası sayılabilir. Hal böyle olunca Bannerlord da Nordlar ve Vaegirler tek sancak altında toplandığını söyleyebiliriz.

sturgians

 

3-) Aserai

Aserai devleti çöller üzerinde hakimiyet süren şehirler topluluğundan oluşmaktadır. Bu coğrafyanın getirdiği özellikler onların süvari ve piyade birimlerini ölümcül birlikler haline getirmiştir. Çöl bölgesinde yaşamalarından anlayacağınız üzere Aseria bizlere Sarranid Sultanlığını çağrıştırmaktadır. Yani bu devlet Sarranid kültürünün atalarıdır.

aserai

 

4-) Khuzaits

Khuzaitler steplerde yani bozkırda yaşayan, elit süvari birlikleri ve atlı okçuları bulunan bir millettir. Durun siz söylemeden ben söyleyeyim, Khuzaits Kergit Hanlığının atalarıdır. Sancar Han’ın akrabalarının bağımsızlık sevdasına İmparatorluktan ayrılmasıyla kurulmuşlardır.

khuzaits

 

5-) Battanians

Bana göre en tehlikeli sayılabilecek devlete geldik. Keskin nişancılardan neler çektiğimi videolarımı takip eden arkadaşlar bilecektir. Battanianlar Kalradya’da keskin nişancılık ile tanınmış usta okçu birliklerine sahiptir. Ormanlık ve dağlık alanlarda düşmanlarını pusuya düşürüp ağır hasarlar vermektedirler. Bu coğrafyalarda yaşayıp, savaştıkları için düşman birliklerine göre avantajlı konuma geçmekte ve daha çok hasar vermektedirler.

battanians

 

 

Yukarıda belirttiğimiz devletler dışında da oyuna eklenen 3 adet yeni devlet bulunmakta. Fakat tam olarak net bilgiler olmadığından bu yazımızda sizlerle paylaşmıyoruz.

Kamil Koç

Kendimi bildim bileli video oyunlar ile haşır neşirim. 2013 yılından beri ise Youtube kanalım üzerinden içerik üretiyorum. Bunun yanı sıra, takipçilerim ile kendi perspektifimden oyun haberleri ve ilgi alanlarım dahilinde yazılar paylaşıyorum.

Bir Cevap Yazın

PAŞA ŞUAN CANLI YAYINDA!
Şu anda yayın yok!