PUBG Hilesi Açtı, Dayak Yedi!

Oyun oynarken hile açan oyuncular kadar, hile kullanmayıp bu durumdan son derece rahatsız olan oyuncular da mevcut. Çin’de yaşanan olaya göre oyunlara sinirlenip, kendisini dağıtan tek millet biz değiliz. Bir internet kafede yaşanan olayda, hileci oyuncunun sonu tam bir hüsranla sonuçlandı. Tabiri yerindeyse “Osmanlı Tokadı”‘nı suratında hissetti. Yani PUBG hilesi açtı, dayak yedi! 🙂

 

Dünyanın en garip ve kalabalık ülkelerinin başında gelen Çin, Steam’de son dönemde büyük rağbet gören PUBG oyununa da büyük ilgi duyuyor. Çoğunlukla Çinli oyun severler hayatta kalma oyunlarına büyük ilgi duysa da, bu oyunları hakkıyla oynamak yerine hile kullanmayı tercih ediyorlar. Fakat hala temiz kalmış ve bu hilecilere savaş açmış Çinli oyun severler de bulunmakta.

 

Geçtiğimiz günlerde Çin’de bulunan bir internet kafede kaydedilen görüntüde, PUBG’yi hile açarak oynayan oyuncuya verilen tepkiyi ortaya koyuyor. İlk olarak Çin’in kendi sosyal ağı olan Baidu’da yayınlanan görüntülerde, oyunlarda hile kullanan kişilere yapmak istediklerimizi uygulayan bir Çinli oyun severin davranışlarını ortaya koyuyor.  Elbette şiddet çözüm değil fakat, hangimiz hile kullanıp oyunu çekilmez hale getirenlere karşı bu duyguları beslemedik ki?

 

Bu tarz hile kullanım durumları ile Çin ve Rusya’da çok sık karşılaşılıyor. Aslına bakarsak bizim ülkemizde de hile kullanımı son derece yaygınlaşmakta. Hangimiz CS:GO ‘da dereceli oyuna girmişken, karşı takımda bir hileciyle karşılaşıp masaları yumruklamadık ki? Eminim ki her oyun severin böyle olaylardan dolayı birçok kez canı yanmıştır.

 

Peki siz böyle bir durumla karşılaşsanız tepkiniz ne olurdu? Yoksa siz de hile kullanan kısımda mısınız? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

 

Kergitler Türk mü? yazımızı okumak için tıklayın!

Kamil Koç

Kendimi bildim bileli video oyunlar ile haşır neşirim. 2013 yılından beri ise Youtube kanalım üzerinden içerik üretiyorum. Bunun yanı sıra, takipçilerim ile kendi perspektifimden oyun haberleri ve ilgi alanlarım dahilinde yazılar paylaşıyorum.

PUBG Hilesi Açtı, Dayak Yedi!” için 3 yorum

Bir Cevap Yazın

PAŞA ŞUAN CANLI YAYINDA!
Şu anda yayın yok!