Hearts of Iron IV Hileleri

Hearts of Iron IV Hileleri

Bildiğiniz gibi Hearts of Iron IV zor bir oyun. Birçok strateji oyunlarını seven kişi hoi4 oynarken zorlanıyor ve hileye başvuruyor. Hal böyle olunca da Hearts of Iron IV Hileleri yazısını yazma ihtiyacı hissettik. Bu yazımızda Hearts of Iron 4 oyununa ait tüm hileleri bulabileceksiniz!

 

Öncelikle şunu belirteyim ki hileler IronMan modunda çalışmamaktadır. Hileleri çalıştırabilmek için IronMan modunda oynamamanız gerekiyor. Hileleri yazmak için ise oyunun konsolunu açmanız gerekli. Konsolu ise é tuşuna basarak açabilirsiniz.

Hearts of Iron IV Hileleri :

manpower : 10 Milyon İnsan Gücü verir.

pp : 999 Politik puan verir. 999 Fazla ise pp 200 yazarak 200 puan alabilirsiniz. 200 yerine kaç yazarsanız o kadar politik puan eklenir.

research all : Araştırma ağacındaki tüm araştırmaları tamamlar.

xp : Hava, kara ve deniz tecrübe puanlarına 999 puan ekler. Yine xp 200 yazarak 200 tecrübe alabilirsiniz. 200 yerine kaç yazarsanız o kadar tecrübe puanı alırsınız.

ic : Anında inşaat yapmanızı sağlar. Ek olarak, bu hile aktifken gemi üretimi de saniyede gerçekleşir.

fow : Savaş sisini kapatır.

civilwar [<ideology>] [<target country tag>] : Belirtilen ülkede iç savaş çıkartır.

allowdiplo : Bütün diplomatik işlerinizi beklemeden yapabilirsiniz.

ae sayı ekipman : Ekipman ekler. Örnek kullanım ae 2000 Infantary Weapon gibi.

updateequipments : Yeni bir teknoloji araştırdığınızda eski ekipmanların geliştirilme süreci oluşur. İşte bunu beklememek için bu hile kodunu yazabilirsiniz.

add_core [bölge idsi] = Bu kod sayesinde hedef bölgeyi yıllardır sizin vatandaşlarınızın yaşadığı bölge olarak atayabilirsiniz. id’leri aşağıdaki linkten bulabilirsiniz.

remove_core [bölge idsi] = Bölgedeki vatandaşlığınızı kaldırabilirsiniz. Yukarıdaki kodun tam tersidir.

instant_prepare = Deniz çıkarması yapacaksanız beklemek gerçekten sıkıcı. Gerekli şartlar ve konvoyların hazır olması çok uzun sürüyor. Bu kod sayesinde birliğinize çıkarma emrini verdikten saniyeler sonra karşı taraftasınız. Yani anında deniz çıkarmalarını gerçekleştirebilirsiniz.

Focus.AutoComplete = Ülke hedeflerinin tamamını tamamlar. Her bir hedef 70 gün sürdüğü için bu kod sayesinde rakiplerinize fark atabilirsiniz.Not: Kullanımı test edilmiştir. Hileyi yazdıktan sonra Focuslara başla demeniz gerekmektedir. Başla dedikten hemen sonra focus tamamlanacaktır. Bütün focusları tek tek açtıktan sonra kodu tekrar girin ve focusların hemen tamamlanma özelliğini kapatın aksi halde rakip ülkelerde bu hileyi kullanacaktır.

combatsound = Savaş zamanı çalan müziği çalmaya başlar.

nextsound = Sonraki şarkıyı çalar.

annex Ülke Tagı = O Ülkeyi ele geçirirsiniz bütün bölgeleri sizin denetiminize geçer. Örnek kullanımı annex USA, annex ENG

Ülke TAG’lerinin listesi yine web sitemizde bulabilirsiniz. Ülke TAG’leri yazımızı okumak için tıklayın!

 

Kamil Koç

Kendimi bildim bileli video oyunlar ile haşır neşirim. 2013 yılından beri ise Youtube kanalım üzerinden içerik üretiyorum. Bunun yanı sıra, takipçilerim ile kendi perspektifimden oyun haberleri ve ilgi alanlarım dahilinde yazılar paylaşıyorum.

Hearts of Iron IV Hileleri” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

PAŞA ŞUAN CANLI YAYINDA!
Şu anda yayın yok!