Fornite Android Sürümü Nasıl İndirilir?

Epic Games ve Samsung işbirliği ile mobil oyuncuların merakla beklediği Fortnite Android sürümü yalnızca Samsung Galaxy cihazlara özel olarak yayınlandı!

Gelip gelmeyeceği oyuncular arasında çeşitli dedikodulara yol açan Fortnite Android sürümü nihayet indirmelere açıldı. Samsung Galaxy Note 9 lansmanı sırasında sahneye gelen Epic Games CEO’su Tim Sweeney, Fortnite Android sürümünün resmi olarak erişime açıldığını oyun severlere duyurdu.

Fakat bu habere bakıp işlerin iyi gittiğini söylemek pek doğru olmaz. Bildiğiniz gibi Fortnite geliştiricisi Epic Games, Fortnite Android sürümü için Samsung ile anlaşma gerçekleştirmişti. Bu anlaşma sonucunda oyunun en azından bir süre için sadece Galaxy Note 9‘a özel olacağı söyleniyordu.

fortnite android

 

Oyunun erişime açılması ile birlikte de bu söylentiler doğrulanmış oldu. Mobil oyuncuların uzun süredir beklediği Fortnite Android sürümü, sadece Samsung’un kendi resmi uygulama mağazası olan Galaxy Apps‘te indirilmeye başlandı.

Galaxy Apps’ta yapılan açıklamaya göre Fortnite Android sürümünü yalnızca 64 bit, Android 5.0 ve üzeri işletim sistemi ile çalışan cihazlar kullanabilecek. Bunun yanında mobil cihazınızın 3GB ve üzeri Ram’e sahip olması gerekiyor. Resmi olarak desteklenen Samsung modelleri ise  Galaxy S7, S8, S9, Note8, Note9, Tab S3 ve Tab S4.

 

Fornite indirmek isteyen android kullanıcıları Play Store‘u ziyaret ederek oyunu aradıklarında bu görselde bulunan uyarıyla karşı karşıya kalıyorlar. Bu uyarıdan da anladığımız gibi Fortnite Android sürümü, en azından belirsiz bir süreliğine Samsung Galaxy cihazlara özel tasarlanmış bir oyun olacak. Ancak kısa süre içinde APK dosyalarının çevrimiçi olarak illegal yollardan paylaşılabileceğini de unutmamak gerekir. Merakla beklemedeyiz. Bakalım neler olacak.

 

Peki sizce Fortnite mobil sürümü ne zaman Play Store’a gelecek? Gelse bile PUBG Android sürümünün yerini tutabilecek mi? İşte akıldaki sorular şimdilik bunlar. Konu ile ilgili içerikler elimize ulaştıkça web sitemiz üzerinden yayınlamaya devam edeceğiz. Şimdilik tüm haberler bu şekilde.

Ne diyelim, Samsung kullanıcılarına iyi oyunlar, bol eğlenceler. Bir LG kullanıcısı olarak bize şuan sadece izlemek düşüyor. Belki günün birinde bende Fortnite mobil sürümünü oynayabilirim.

 

Şu yazımızda dikkatinizi çekebilir: PUBG Kaç GB Yer Kaplıyor?

Kamil Koç

Kendimi bildim bileli video oyunlar ile haşır neşirim. 2013 yılından beri ise Youtube kanalım üzerinden içerik üretiyorum. Bunun yanı sıra, takipçilerim ile kendi perspektifimden oyun haberleri ve ilgi alanlarım dahilinde yazılar paylaşıyorum.

Bir Cevap Yazın

PAŞA ŞUAN CANLI YAYINDA!
Şu anda yayın yok!