Birbirinden Eğlenceli Google Oyunları

Google bir internet devi. İşimizi kolaylaştıracak, hayatımızda büyük fayda sağlayacak birçok uygulaması mevcut. Bunun yanında Google’ın kullanıcılarına sunduğu bir o kadar da küçük oyunları var. Üstelik bu oyunlar arasında Pacman, Snake, Solitaire, Tic Tac Toe gibi efsanevi oyunlar da var. Bu oyunları Google’da aratarak oyunlara erişim sağlayabilirsiniz. Şimdi gelelim asıl konumuza. Google’ın kullanıcılarına sunduğu

Google Oyunları Nasıl Oynanır? Google Oyunları Nelerdir? Google Oyunları!

1- Runner Dino

runner dio

İnternet bağlantısı Türkiye’de hala büyük bir sorun. İnternet bağlantımız kesildiğinde karşımıza çıkan bir dinazor vardır. İnternet sorunu yaşayan arkadaşlar bunu bilir. İşte o dinazor Google kullanıcıları için tasarlanmış, eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir oyunun baş kahramanı. Bu dinazor ile karşılaştığınızda ‘boşluk’ tuşuna basarsanız oyuna başlayacaksınız. Ayrıca ‘Runner Dino’ yazarak da oyunu oynayabilirsiniz.

 

2- Atari Breakout

atari breakout

Atari Breakout oyununun bir benzerini mutlaka bir kere hayatınızda oynamışsınızdır. Yukarıda bulunan bloklar, aşağıda bir çubuk ve bu çubukla yukarıdaki blokları vurabilmek için bir top. Gayet eğlenceli olan bu oyunu ‘Atari Breakout’ yazarak oynayabilirsiniz.

 

3- Google Basketbol

google basketbol

Google Basketbol aslında, Google’ın 2012 Yaz Olimpiyatları için tasarladığı ve 4 gün boyunca oynayıcılarına sunmuş olduğu bir oyundu. Fakat oyun bu süre içerisinde 1 milyardan fazla oynandığı için Google oyunu kaldırmama kararı aldı. Oyunu oynamak için ‘Google Basketbol’ yazmanız yeterli.

 

4- Zerg Rush

zerg rush

Bu oyun diğerlerinden çok daha farklı. Arama kısmına Zerg Rush yazdığınızda ekrandan aşağıya 0’lar inmeye başlayacak. Bu sıfırları arama sonuçlarına vurmadan yok etmeniz gerekmekte. Yok etmek için üstüne tıklamanız yeterli. Google Oyunları arasında yerini alan Zerg Rush oynamak için aramaya ‘Zerg Rush’ yazmanız yeterli.

 

5- Google Earth Flight Simulator

Google Earth Flight Simulator

Bana sorarsanız Google üzerinden oynadığım en iyi oyun diyebilirim. Tam anlamıyla bir uçuş simülatörü olmuş. Bu oyunda 20’den fazla uçaktan birini alarak, gerçek dünya manzaraları üzerinden uçuş yapabiliyorsunuz. Oyunu merak ettiniz değil mi?  İşin güzel tarafı oyun online da oynanabiliyor. Yani arkadaşlarınızla birlikte girip birlikte uçabilirsiniz. Oyunu oynamak için Google Earth Flight Simulator

 

6- Solitaire

solitaire

Hepimizin bildiği bu kart oyununu açıklamamıza gerek yok sanırım. Oyunu oynamak için Solitaire!

 

7- Tic Tac Toe

tic tac toe

Aşina olduğumuz, hepimizin bildiği oyunlarla devam edelim. Bu güzel ve eğlenceli oyunu oynamak istediğiniz zaman Google’a Tic Tac Toe yazmanız yeterli!

 

8- Snake

snake

Hepimizin zamanın birinde 3310 telefonlarda oynadığımız ve oynarken büyük keyif aldığımız Yılan yani Snake oyununu oynamak için Google’a Snake yazıp aratmanız yeterli.

 

9- Pac-Man

pac-man

Google oyunları içinde belkide oyun severler tarafından en efsanevi bulunan ve en çok oynanan oyunlardan biri olabilir Pac-Man. Bir dönem atari oyunları oynamış herkesin aşina olacağı Pac-Man oyunun sanırım açıklamama gerek yok. Oyunu oynamak için Google’a Pac-Man yazmanız yeterli.

 

Diğer Oyun Haberlerimize ulaşmak için; Oyun Haberlerimize tıklayabilirsin!

 

Kamil Koç

Kendimi bildim bileli video oyunlar ile haşır neşirim. 2013 yılından beri ise Youtube kanalım üzerinden içerik üretiyorum. Bunun yanı sıra, takipçilerim ile kendi perspektifimden oyun haberleri ve ilgi alanlarım dahilinde yazılar paylaşıyorum.

Bir Cevap Yazın

PAŞA ŞUAN CANLI YAYINDA!
Şu anda yayın yok!