Son Dakika! Dolar 7 Lirayı Geçti!

Dolar kuruyla ilgili son dakika gelişmeleri devam ediyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün yaptığı açıklamalar sonucunda tarihi bir gece yaşıyoruz. Analistlerin dolar kuruna ait yaptığı tahminleri 7 lira seviyesindeyken, Dolar şuan 7 Lira barajını aştı! Dolar 7 Lira mi? 1 Dolar 7 Lira olacak mı?

 

Türkiye-ABD arasında yükselen Rahip Brunson krizi neticesinde birkaç haftadır bir ekonomik kriz süregeliyor. Erdoğan, bugün yaptığı açıklamada, ABD’yi sert bir dille eleştirip “Türkiye’yi ve Türk milletini tehdit etmek, hiçbir devletin, hiçbir kredi derecelendirme kuruluşunun haddi değildir” şeklinde konuştu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan özelliklere sanayicilere seslenerek, “Bankalara saldırarak döviz almayın, aksi takdirde B ve C planlarını uygulamak zorunda kalırım” dedi. Bu açıklamanın ardından dolara yatırım yapanların nasıl bir etki olacağı ise merak konusu.

 

Dolar kuru şu dakikalarda 6,40 TL bandında devam ederken saat 09.55 itibariyle açılacak olan Borsa İstanbul’un dolar kurundaki bu gelişmeyi nasıl güncelleyeceği ise merak konusu. Türkiye saatiyle Tokyo Borsası 03.00’de, Şangay borsası 04.30’da Katar borsası ise 09.30’da açılacak.

Asya piyasalarında daha yüksek bir değere sahip olan kur, maalesef rekor seviyeye ulaştı! Asya piyasalarında 1 Dolar 9 TL bandına ulaşmış durumda. Bu gelişmelerden sonra Merkez Bankasından bir müdahale daha gelip gelmeyeceği ciddi bir tartışma konusu olarak öne çıkıyor. Kurdaki bu gelişmeler, kısa vadede büyük bir tehlikeyle karşı karşıya kalabileceğimizin habercisi!

Bu haberlerin yanı sıra Katar’da Türkiye’ye destek olmak amacıyla bireysel olarak dolarlarını bozdurup Türk lirası aldığı iddiaları yayılmaya başladı. Fakat bu haberlerin doğruluğu da henüz teyit edilemeyen bilgiler arasında.

Kamil Koç

Kendimi bildim bileli video oyunlar ile haşır neşirim. 2013 yılından beri ise Youtube kanalım üzerinden içerik üretiyorum. Bunun yanı sıra, takipçilerim ile kendi perspektifimden oyun haberleri ve ilgi alanlarım dahilinde yazılar paylaşıyorum.

Bir Cevap Yazın

PAŞA ŞUAN CANLI YAYINDA!
Şu anda yayın yok!