Steam Oyunlarına ZAM Geliyor!

Dolar kurundaki dalgalanmalar sebebi ile ülkemizde pek çok şeye zam gelmeye çoktan başladı bile. Dijital oyun platformu olan Steam de dolar kuru dalgalanması sebebiyle bundan pay alacak gibi görünüyor. Peki gerçekten Steam böyle bir zam uygulamasına gidecek mi?

Ülkemizde oyun sektörünün gelişmesinde çok katkısı olan Steam, dolar kurunun artması ile birlikte sabit kur uygulamasına ulan desteğini kesmeye hazırlanıyor.

Bir süredir abartılı bir şekilde ilerleyen dolar kuru, son birkaç hafta içerisinde iyice kontrolden çıkarak teknoloji ürünleri başta olmak üzere pek çok ürüne zam gelmesine yol açtı. Geçtiğimiz zamanlarda Apple, Samsung gibi büyük markalara ait telefonlara zam gelmiş olsa da zamlar bununla sınırlı kalmayacak gibi görünüyor. Uzun yıllardan beri sabit dolar kuru üzerinden çalışan ve Türk oyuncu severlerin gözünde bir kahraman gibi görünen Steam de zam uygulayacak gibi görünüyor.

steam

Steam dışındaki oyun marketlerinde güncel oyunların fiyatı 350-400 TL civarında seyrederken Steam ülkemizde dolar kurunu hala 1.5 TL olarak kabul ediyor. 2014 yılında başlayan Türk Lirası ile ödeme kabul etme sistemi, o dönemlerde 2 TL olan dolar kurunu yok sayarak oyun severlerin sevgilisi olmuştu.

Geçen zamanlarda sürekli yükselen dolar kuruna karşı direnen Steam, günümüz dolar kurunun 6.4 TL olduğu düşünülürse mecburen de olsa bir zam uygulamak durumunda kalabilir. Normal ülkelere kıyasla çok daha uygun fiyatlara oyun satın alabildiğimiz Steam’in uygulayacağı zam miktarı ise tartışma konusu. Bize kalırsa Steam dolar kurunu 6.4 TL üzerinden değerlendirmeyecek ve daha düşük tutacaktır.

 

Peki siz değerli okuyucularımız ne düşünüyor? Sizce Steam yeni bir zam uygulayarak Türk oyun severleri üzecek mi? Yoksa böyle bir zama gerek görmeden yoluna devam mı edecek? Aşağıdaki anketimize katılarak görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Bana soracak olursanız Steam yakın zamanda olmasa bile elbet zam uygulamaya gidecek. Buna mecbur kalacak. Şimdilik sadece bekleyip, izlemek kalıyor. Umarım bir zam gelmez ve oyunları düşük fiyattan almaya devam edebiliriz!

[socialpoll id=”2515345″]

 

Bu yazımız da hoşunuza gidebilir: Birbirinden Eğlenceli Google Oyunları!

Bu yazımız da hoşunuza gidebilir: PUBG Hilesi açtı, dayak yedi!

Kamil Koç

Kendimi bildim bileli video oyunlar ile haşır neşirim. 2013 yılından beri ise Youtube kanalım üzerinden içerik üretiyorum. Bunun yanı sıra, takipçilerim ile kendi perspektifimden oyun haberleri ve ilgi alanlarım dahilinde yazılar paylaşıyorum.

Steam Oyunlarına ZAM Geliyor!” için bir yorum

  • Ağustos 12, 2018 tarihinde, saat 8:01 pm
    Permalink

    Zam geliyorsa biraz oyun alalım 😉

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

PAŞA ŞUAN CANLI YAYINDA!
Şu anda yayın yok!