Space Soldiers Oyuncularını Tanıyalım!

Space Soldiers, gerek Türkiye içinde, gerek uluslar arası Türkiye’nin en fazla başarına imza atmış eSpor takımıdır. 2014 yılında Bünyamin Aydın tarafından kurulan bu oluşum, Space Soldiers adında eSpor takımına ve Space Akademi isimli eSpor oyuncusu yetiştirme okuluna sahiptir.

 

Space Soldiers CS:GO takımının 5 oyuncusu da Türkiye Milli CS:GO Takımı‘nda yer almaktadır. Bu hem Türkiye de hem de dünyada tek takım ünvanını almaları için yeterlidir.

 

Peki bu büyük oluşumun başarılarının mimarı olan eSpor’cu CS:GO oyuncuları kimdir? Gelin hep birlikte Space Soldiers Oyuncularını Tanıyalım!

 

Space Soldiers şuan için iki takımdan oluşmaktadır. Bu takımlar CS:GO ve FIFA 17 takımlarıdır. Ekip üyeleri ise aşağıdaki gibidir;

 

CS:GO

Ahmet KARAHOCA – paz

Buğra Arkın – Calyx

Can DÖRTKARDEŞ – XANTARES

Çağatay SEDEF – DESPE

Engin KOR – ngiN

Engin KÜPELİ – MAJ3R

 

FIFA 17

Emre KAYIR – Riv9

 

Peki dünyada bu kadar büyük başarılara imza atan Space Soldiers oyuncuları hakkında daha detaylı bilgileri öğrenmek ister misiniz? O halde yazımıza devam edelim.

 

Space Soldiers Oyuncularını Tanıyalım!

 

Calyx – Buğra ARKIN

Calyx

Takımdaki Görevi: Rifler

Doğum Tarihi: 27 Temmuz 1998

En iyi oyuncular sıralamasında HLTV.org da ilk 5’e girmeyi başardığında Buğra ARKIN henüz 18 yaşındaydı. Calyx genç yaşına rağmen tecrübeli oyunculara bile saç baş yolduracak cinsten bir sabıra sahip. Dünya şampiyonu Milli Takımımızda da görev alan Calyx “aim” yeteneği ile ünlü.

 

 

ngiN – Engin KOR

ngiN

Takımdaki Görevi: Lurker

Doğum Tarihi: 27 Mayıs 1993

Takım içindeki pozitif hareketleri ile dikkat çeken ngiN, her pozisyonda oynama yeteneği ile tam olarak bir joker gibidir. “Lurker” olarak görev alan Engin KOR, “Support” olarak da oynabilmesi ve üstün AWP yeteneği ile takımına büyük bir taktiksel rahatlık sağlayabilmektedir.

 

 

MAJ3R – Engin KÜPELİ

maj3r

Takımdaki Görevi: In-Game Leader

Doğum Tarihi: 25 Ocak 1991

CS 1.6 oynayan veya takip eden herkes MAJ3R ismini en az bir kere duymuştur. Uzun yıllar boyunca CS oynayan Engin KÜPELİ, takımın liderliğini üstlenmiş vaziyette. Yüksek “frag” kapasitesine sahip olan eşine az rastlanır bir “In-Game Leader” olarak dikkat çekiyor.

 

 

paz – Ahmet KARAHOCA

paz

Takımdaki Görevi: Rifler

Doğum Tarihi: 24 Nisan 1997

Kendisine buz adam desek yalan söylemiş olmayız. İnanılmaz bir soğuk kanlılığa sahip. Takımın “Clutch Master” olarak nitelendirilen ismidir paz. Sprey kontrolü ile de CS:GO otoriteleri tarafından geleceğin eşine az rastlanır yetenekleri olarak gösterilmesine yol açıyor.

 

 

XANTARES – Can DÖRTKARDEŞ

xantares

Takımdaki Görevi: Rifler

Doğum Tarihi: 07 Ağustos 1995

XANTARES hakkında aslında fazla konuşmaya gerek yok. Mükemmele yakın frag yeteneği ve oyun içinde gösterdiği anlık refleksler ile herkesin taktirini çoktan kazanmış birisi. Can DÖRTKARDEŞ belirli bir standarta sahip oyuncu. Her maçta kendi performansını gösterip takım içinde yıldızlaşabiliyor. HLTV.org en iyi oyuncular listesinde ise zirvede bulunması da ayrı bir konu.

 

 

DESPE – Çağatay SEDEF

despe

Takımdaki Görevi: AWPer

Doğum Tarihi: 27 Temmuz 1998

Dünya şampiyonu olan Milli takımımızın kaptanıdır DESPE. Doğuştan gelen refleksleri sayesinde takımın AWP oyuncusu olmayı başarmıştır. Her an sorumluluk almaktan çekinmez. En stresli ve heyecanlı anlarda bile soğukkanlılığını koruyarak takımına taktiksel bir disiplin sağlar.

 

Bu yazımızda hoşunuza gidebilir: CS:GO Panaroma nasıl kapatılır?

Bu yazımızda hoşunuza gidebilir: Dünden Bugüne Counter Strike oyunları!

Kamil Koç

Kendimi bildim bileli video oyunlar ile haşır neşirim. 2013 yılından beri ise Youtube kanalım üzerinden içerik üretiyorum. Bunun yanı sıra, takipçilerim ile kendi perspektifimden oyun haberleri ve ilgi alanlarım dahilinde yazılar paylaşıyorum.

Bir Cevap Yazın

PAŞA ŞUAN CANLI YAYINDA!
Şu anda yayın yok!