Google Drive, Whatsapp Verilerini Kotadan Saymayacak!

Google, yaptığı açıklamada artık Drive’da depolanan Whatsapp verilerinin Google Drive kotasına yansımayacağını duyurdu. Google Drive Whatsapp işbirliğinin detayları haberimizde.

 

Dünyada en çok kullanılan Ücretsiz Mesajlaşma servislerinin başında gelen Whatsapp ile dünya devi Google bir anlaşma sağladı. Bu anlaşma kapsamında 12 Kasım 2018’den itibaren Whatsapp kullanıcılarının yedeklemiş olduğu verileri Google Drive Kotasına yansıtılmayacak.

 

Bu haber Google Drive aktif olarak kullanan kişiler için oldukça sevindirici. Bol bol resim, video paylaştığımız Whatsapp mesajları, Google Drive kotasını doldurmaya başlıyordu. Hal böyle olunca da kullanıcılar alternatifler düşünmeye başlamıştı. Bu tür kullanıcılar için büyük kolaylık olacak bu anlaşma ile artık bu sorunda çözülmüş oldu.

 

Şayet sadece mesajlaşma için kullanıyor, video fotoğraf paylaşımında pek bulunmuyorsanız Google Drive kotanızı doldurmanız pekte mümkün görünmüyor. Çünkü bildiğiniz üzere mesaj boyutları oldukça düşük ve kotayı doldurabilecek cinsten değil.

 

Google Drive Depolama ücretleri ise aşağıdaki gibi:

  • 15 GB – Ücretsiz
  • 100 GB – Aylık 5.79 TL
  • 1 TB – Aylık 28.99 TL
  • 2 TB – Aylık 57.99 TL
  • 10 TB – Aylık 289.99 TL
  • 20 TB – Aylık 579.99 TL

 

 

Kamil Koç

Kendimi bildim bileli video oyunlar ile haşır neşirim. 2013 yılından beri ise Youtube kanalım üzerinden içerik üretiyorum. Bunun yanı sıra, takipçilerim ile kendi perspektifimden oyun haberleri ve ilgi alanlarım dahilinde yazılar paylaşıyorum.

Bir Cevap Yazın

PAŞA ŞUAN CANLI YAYINDA!
Şu anda yayın yok!