Bannerlord’u Kim Yapıyor? TaleWorlds Ekibi

Merhaba sevgili Bannerlord yolcuları. Artık Bannerlord ile ilgili haber yaparken sizlere Bannerlord Yolcuları diye hitap edeceğim. Çünkü Bannerlord beklerken kimimiz ergenliğini bitirdi, kimimiz evlendi, çoluğa çocuğa karıştı, kimimiz ise artık vazgeçip başka oyunlara yöneldi. Bugün sizlere Bannerlord yapım ekibini tanıtacağım. Yani TaleWorlds Ekibi tanıtımı yapacağım. Peki TaleWorlds Ekibi neden önemli. Sorunun cevabı çok basit, TaleWorlds Ekibi önemli çünkü Bannerlord’u bizlere hazırlayan ekip onlar. Hazırsanız başlayalım:

 

TaleWorlds Ekibi

Selamlar Kalradya savaşçıları!

Bugün Mount & Blade II: Bannerlord’u mümkün kılabilmek için çok sıkı çalışan geliştirici ekibimizi sizlerle tanıştırmak istiyoruz. Oyunu geliştirebilmek için her gün birlikte çalışan, farklı geçmişlerden ve farklı ülkelerden gelen, böylesi çeşitli ve uluslararası bir ekibe sahip olduğumuz için gururluyuz. Geçtiğimiz günlerde TaleWorlds Entertaintment ofisinde bir fotoğraf çekmek için (gülümseyin!) bir araya geldik. Umarız hoşunuza gider.

Şu anda direkt olarak Mount & Blade II: Bannerlord üzerinde çalışan 60 takım arkadaşımız bulunmakta. Bunlara ek olarak farklı idari pozisyonlarda ve destek görevlerinde çalışan 19 arkadaşımız mevcut. Bizi daha yakından tanıyabilmeniz için gelin bu rakamları biraz daha açalım. İkisi metin yazarı olmak üzere 5 kişiden oluşan bir tasarım ekibimiz var.

Çevre, karakterler, konsept çalışmaları, teknik sanatçılar, modellemeciler, navigation mesh, ana harita, kullanıcı arayüzü, parçacıklar, ses, atmosfer ve motion capture gibi farklı rollerde çalışan 25 kişilik oldukça geniş bir grafik ekibine sahibiz.

Programcılardan oluşan üç farklı departmanımız var. En büyüğü oynanıştan sorumlu ve 12 kişiden oluşmakta. Bu ekip back-end, yapay zeka, fizik motoru, dövüş mekanikleri, çok oyunculu mod ve animasyonlardan sorumlu. 8 kişiden oluşan ve oyun motorunu geliştiren ekibimiz düzenleme, post FX ve render performansı, partiküller/parçacıklar ve kumaş fiziği, build mühendisliği, konsol portu ve tekrar sistemi üzerinde çalışıyorlar. 5 kişiden oluşan stratejik harita ekibimiz, oyunun sandbox mekanikleri, görevler ve kullanıcı arayüzü üzerinde yoğunlaşıyorlar. Ve son olarak, oyundaki her şeyi test ederek, oyunun mümkün olduğunca hatasız olması için ellerinden geleni yapan 5 kişilik bir kalite kontrol ekibimiz mevcut.

Bütün bu departmanlar idari ekibimiz tarafından desteklenmekte. Oldukça çeşitli görevlerde çalışan, bütün projeyi denetlemekten iş geliştirme kısmına, basın ve topluluk ile ilgilenen iletişim ekibinden ofisteki günlük yaşantımızın sorunsuz geçmesini sağlayan ve kahvelerimizi her an dolu tutan inanılmaz derecede nazik, bizlere yardımcı olan ofis asistanlarımıza kadar toplamda 19 kişilik geniş bir idari ekibe sahibiz.

Ofisimiz Türkiye’de, Ankara’da yer almakta. Ancak ekibimiz dünyanın her köşesinden gelen insanlarla dolu. Türkiye dışında Almanya, Fransa, Belçika, İsveç, Birleşik Krallık, Hindistan, Rusya, Bulgaristan, İspanya, ABD ve hatta Yeni Zelanda’dan gelen arkadaşlarımız var! 20’li yaşlardaki gençlerden, onlarca yıldır bu sektörde deneyim kazanmış oldukça çeşitli yaş gruplarından çalışanlarımız var. Bütün bu insanlar birlikte TaleWorlds Entertaintment’ı çalışması müthiş zevkli bir yer haline getiriyorlar. Büyük bir aile gibiyiz. Sadık ve destekçi hayranlarımızın hak ettiği muhteşem bir oyunu geliştirmek için elimizden geleni yapıyoruz!

 

Son Yayınlanan Bannerlord Haberlerine Ulaşmak için: Bannerlord Haberleri!

Kamil Koç

Kendimi bildim bileli video oyunlar ile haşır neşirim. 2013 yılından beri ise Youtube kanalım üzerinden içerik üretiyorum. Bunun yanı sıra, takipçilerim ile kendi perspektifimden oyun haberleri ve ilgi alanlarım dahilinde yazılar paylaşıyorum.

Bir Cevap Yazın

PAŞA ŞUAN CANLI YAYINDA!
Şu anda yayın yok!