Imperator: Rome Nedir? Ne Zaman Çıkıyor?

Imperator: Rome Nedir?

2018’in Mayıs ayında Paradox Interactive tarafından duyurulan Imperator: Rome. Duyurulduğu zaman bir çok strateji sever için oldukça merakla beklenen bir oyun olmuştu. Peki bu oyun ne zaman çıkacak? Nasıl bir oyun olacak? Ne gibi özellikleri bulunacak? Hepsi yazımızda.

Ne Zaman Çıkıyor? Oyun Bize Neler Sunuyor?

            25 Nisan 2019’da çıkış yapacak olan oyunda tek oyunculu, çok oyunculu, çevrimiçi çok oyunculu olmak üzere 3 tane oyun modu buluyor. Paradox Interactive tarafından geliştirilen oyun sadece Windows ve Apple platformlarına çıkışını gerçekleştirecek.

Oyunun haritası İberya Yarımadası’ndan başlıyor ve Hindistan’a kadar gidiyor. Roma İmperator olduğu tarihlerde oyunun biteceği açıklandı. Yani oyunda Hristiyanlık bulunmuyor. Oyunda bölgeler aynı Europa Universalis’de olduğu gibi şehirlere ayrılıyor, siyah noktalar ile ayrılan bu bölgelerin aynı Europa Universalis’de olduğu gibi kültürünü, huzur durumunu gibi özellikleri görebiliyorsunuz. Aynı zamanda bu bölgelerde ki kaynaklar da oyuna çok büyük etkiler sağlıyor. Örneğin, bölgede ağaç varsa gemi yapabiliyor, şarap varsa ekstra mutlu edebiliyor, tahıl olduğu zaman da ekstradan nüfusunuzu artırabiliyorsunuz. Oyunun şimdiye kadar paylaşılan görsellerden anlaşıldığı kadarı ile siyah noktalar ile ayrılmış bir şehire tıklandığı zaman 8 tane kaynak gözüküyor. Oyunda Pop denen puanlar da buluyor ve bu şehirlerde Popülasyon Puanı(Pop) ile bina yapabiliyorsunuz.(10 Pop başına 1 bina).

Şehrinizde ne kadar çok kaynak varsa şehrinize olan bonus o kadar fazla oluyor. Ticaret için de 11 tane ticaret ürünü bulunuyor ve hepsinin kendine has bonusları buluyor. Oyunda yapacağınız araştırmalar oldukça önemli, tabii ki oyunda bulunan kabileler için çok daha önemli Roma ve Mısır gibi güçlü milletler için daha az sorun oluşturuyor bu durum.

Oyunda aynı zamanda açılabilen çeşitli gelenekler ekstra bonus sağlıyor olacak. Her millete özgü olan ve standart olan askeri birimler de oyunda mevcut. Oyunda 9 ana asker birimi bulunuyor. Savaş ekranında ise oyuna bir nevi taş kağıt makas oyunu oynuyorsunuz. Sizi ve düşmanı temsil eden iki askeri birimin gözüktüğü savaş kısımlarında düşmanın hamlesini tahmin edip ona göre seçenekleri seçiyorsunuz. Tabii ki yaptığınız seçimler sizi savaşta daha güzel veya kötü durumlara sokabiliyor. Oyundaki karakterlerin özellikleri de oldukça önemli sadakati düşük bir general size isyan edip iç savaş başlatma ihtimali oyunda bulunuyor.

Oyun sonunda toplam 7000 şehir bulunuyor. Oyunun arayüzünde 9 tane buton bulunuyor. Haritaya yakından bakıldığı zaman oldukça ayrıntılı olan oyun, haritayı biraz uzaklaştırdığımız zaman daha küresel bir hal alıyor ve uzaklaştıkça basit bir görünüme sahip oluyor. Haritada gözüken beyaz kısımlar kolonileştirilebilir anlamına geliyor. Kahverengi gözüken kısımlar ise henüz keşfedilmemiş ve keşfedilmeyi bekleyen bölgeleri temsil ediyor.

Ne Kadara Satılacak? Ek Paket Olacak Mı?

              25 Nisan 2019’da çıkışını gerçekleştirecek olan oyun daha çıkmadan bir sürü oyuncu için oldukça heyecanla beklenen bir oyun haline gelmiş bulunmakta. Peki siz bu oyun için heyecanlı mısınız? Oyun şu anda erken erişime açık bir şekilde 61,00 TL gibi bir fiyat etiketi ile Steam’da bulunmakta. Bir de oyunun Delux Edition’ı bulunuyor. Delux Edition’da standart oyun içeriğine göre ekstra olarak yeni olaylar, yeni kara ve deniz üniteleri, müzikler ve anıtlar bulunuyor.

Bu yazılık bu kadar bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi, yorum ve görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Imperator: Rome Nedir? Ne Zaman Çıkıyor?” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

PAŞA ŞUAN CANLI YAYINDA!
Şu anda yayın yok!